U ŹRÓDŁA

ŁASKI

 

DIECEZJALNE

FORUM

DUSZPASTERSKIE

 

Header

Co to jest  forum?

zaproszenie

Przeczytaj dlaczego warto wziąć udział w tym wydarzeniu.

czytaj więcej

zaproszenie

Forum to... 

Czym jest Forum? Tutaj znajdziesz odpowiedź.

czytaj więcej

Forum to...

inicjatywy

Zobacz co dzieje się dodatkowo przy okazji Forum.

czytaj więcej

inicjatywy towarzyszące

Aktualności

Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej zaprasza na kolejne spotkanie młodych „Modlitwa z Wami za Was 2”, które odbędzie się 5 września w Pelplinie, w godzinach
11.00 – 19.30 (szczegółowy program wydarzenia znajduje się na plakacie ). Będzie to doskonała okazja, żeby zawierzyć Panu Bogu nowy rok szkolny i akademicki.

W sobotę,  20 czerwca 2020 r. zapraszamy młodzież wraz z duszpasterzami do Bazyliki katedralnej w Pelplinie na spotkanie „Modlitwa z Wami za Was”, podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu za wszelkie łaski zawierzając się Jemu na czas wakacji.

Zapraszamy do obejrzenia filmu świadectw opracowanego w ramach inicjatywy "Święty Jan Paweł II i... JA", która powstała by uczcić 100. rocznicę urodzin Świętego Jana Pawła II.

Dziękujemy wszystkim, którzy podzielili się świadectwem! :)

 4.png

 

 

W Wigilię Zesłania Ducha Świętego w bazylice katedralnej w Pelplinie odbyło się Diecezjalne Forum Duszpasterskie pod hasłem „U Źródła łaski”.

Rozpoczynając Mszę św., która była głównym punktem kilkugodzinnej modlitwy biskup pelpliński Ryszard Kasyna motywował cel spotkania: „pragniemy, by moc Bożego Ducha odnowiła nasze życie, życie naszej diecezji, naszych parafii, kapłanów posługujących, osób konsekrowanych, a także odnowiła nasze rodziny, dzieci, młodzież, starszych, by odnowiła wszystkie osoby zaangażowane w ruchach i wspólnotach duszpasterskich”. Biskup dodał, że celem tej modlitwy jest też uproszenie  Ducha, „aby poruszył również zabłąkanych i poszukujących”.

Modlitwa o Zesłanie Ducha Świętego w naszych domach i parafiach. Połączmy się na wspólnej modlitwie.

Więcej szczegółów na plakacie zamieszczonym poniżej.

Witaj na stronie nacalyswiat.pl!

Pragniemy odnowy wiary w Jezusa Chrystusa dla całej naszej wspólnoty diecezjalnej. Chcemy z nowym zapałem podjąć współpracę z Duchem Świętym – by w Jego mocy, korzystając z Jego darów szukać tych, którzy nie doświadczyli miłości Ojca.

Od kilku lat modlimy się, pracujemy nad wizją duszpasterstwa i odnowy, służymy w diecezji… Czytając znaki czasu, słuchając uważnie papieża Franciszka, zachęceni przez Pasterza naszej diecezji, uznaliśmy, że nadszedł czas, by zaprosić całą wspólnotę diecezjalną do działania, poprzedzonego wspólnym błaganiem o Nową Pięćdziesiątnicę dla naszej diecezji.

Polecane linki